Zapraszamy do zapoznania się z wynikami 37. Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, który odbył się 25 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Komisja Artystyczna w składzie:

Ilona Buchner - aktorka lalkarka
Monika Filipowicz - aktorka lalkarka
Henryk Hryniewicki - aktor, reżyser, konstruktor lalek

po obejrzeniu ośmiu lalkowych spektakli teatralnych:

• dwóch w kategorii teatry najmłodszych
  • trzech w kategorii teatrów dziecięcych
  • trzech w kategorii teatrów młodzieżowych

postanowiła przyznać:

w kategorii teatrów najmłodszych:

NAGRODĘ POZIOMKOWEGO LASU Zespołowi Teatralnemu GALIMATIAS ze Szkoły Podstawowej w Żabnie za spektakl WIELKIE SPRZĄTANIE w reż. Elżbiety Kijowskiej oraz nagrodę finansową w kwocie 800,00 zł

WYRÓŻNIENIE Zespołowi Teatralnemu ŻABKI z Publicznego Przedszkola w Żabnie za spektakl BRUDAS… w reż. Katarzyny Pacochy i Marty Dziedzic oraz nagrodę finansową w kwocie 600,00 zł

w kategorii teatrów dziecięcych:

WIELKĄ NAGRODĘ ZAJĄCA POZIOMKI Zespołowi Teatralnemu WYJŚCIE AWARYJNE z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie za spektakl KAŻDY WIDZI TO CO CHCE w reż. Dagmary Dżuły oraz nagrodę finansową w kwocie 1000,00 zł

NAGRODA za twórcze wykorzystanie idei recyklingu Teatrowi TUPTUSIE gr. młodsza ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie za spektakl …TO JA OPOWIEM CI BAJKĘ w reż. Iwony Kapy oraz nagrodę finansową w kwocie 800,00 zł

w kategorii teatrów młodzieżowych:

WYRÓŻNIENIE Grupie Teatralnej SKRZAT z Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim za spektakl MASZYNA CZASU w reż. Moniki Madej oraz nagrodę finansową w kwocie 600,00 zł

WYRÓŻNIENIE Zespołowi Teatralnemu GALIMATIAS gr. Starsza z Gminnego Centrum Kultury w Żabnie za spektakl MAGICZNA PODRÓŻ w reż. Elżbiety Kijowskiej i Kamili Ryby oraz nagrodę finansową w kwocie 600,00 zł

WYRÓŻNIENIE Zespołowi Teatralnemu TUiTAM z Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim za spektakl DOBRO I ZŁO w reż. Moniki Madej oraz nagrodę finansową w kwocie 600,00 zł.

Do udziału w 39. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu Komisja Artystyczna nominowała Grupę Teatralną LALKARZE ze Spytkowic z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Komisja Artystyczna podkreśliła, że docenia zaangażowanie młodych artystów i ich opiekunów, z radością obserwując rozwój twórczy oraz coraz śmielsze sięganie po nowe środki wyrazu artystycznego i poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań scenicznych.

Wszystkie zespoły teatralne uczestniczące w Przeglądzie otrzymały nagrody finansowe, okolicznościowe dyplomy oraz słodycze. Lalki teatralne - Wielkie Nagrody Zająca Pomniki oraz Nagrodę Poziomkowego Lasu ufundowało Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Fundatorami nagród finansowych w tegorocznej edycji Przeglądu byli: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w kwocie 4.000,00 zł i Gminne Centrum Kultury w Żabnie w kwocie 2.000,00 zł.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom 37. Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych.