Gminne Centrum Kultury w Żabnie serdecznie zaprasza na koncert „Trzech tenorów patriotycznie”. Wydarzenie odbędzie się w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej czyli 2 maja. Na żabnieńskiej scenie zagoszczą tenorzy: Łukasz Gaj, Adam Sobierajski i Jarosław Bielecki. Akompaniować im będzie Mirella Malorny, a koncert poprowadzi Łukasz Lech.

Rozpoczęcie o godz. 18:00. Wstęp wolny. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Żabna.

O naszych artystach przeczytacie poniżej…

Łukasz Gaj – tenor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Ma w swoim repertuarze ponad 40 partii operowych, operetkowych i oratoryjnych. Występuje w większości polskich teatrów operowych i filharmonii oraz festiwalach muzycznych m.in.: w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Od 2015 roku jest dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Od 2020 roku jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim.

Adam Sobierajski – tenor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Alicji Słowakiewicz – Wolańskiej. Solista Opery Krakowskiej oraz Opery Śląskiej w Bytomiu. Współpracuje z Operą Wrocławską, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą i Filharmonią w Białymstoku i Teatrem Wielkim w Łodzi.  Prowadzi bogatą działalność koncertową. Jego repertuar obejmują główne partie operowem.in.: Tamino (Czarodziejski flet), Don Ottavio (Don Giovanni), Rodolfo (Cyganeria) oraz operetkowe: Alfred (Zemsta Nietoperza), Edwin (Księżniczka Czardasza), Barinkay (Baron Cygański).

Jarosław Bielecki - tenor liryczny. Od 9 roku życia występował z Zabrzańskim Chórem Chłopięcym Pueri Cantores Silesienses. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno – Aktorskim. W 2018 związał się na stałe z Operą Krakowską biorąc udział w licznych premierach i koncertach. Współpracuje z Warszawską Operą Kameralną, Operą Śląską w Bytomiu i Operą na Zamku w Szczecinie. Jarosław Bielecki posiada w dorobku partie oratoryjno-kantatowe, które z powodzeniem wykonywał z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Podkarpackiej oraz Filharmonii Zabrzańskiej.

Mirella Malorny - Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z wybitnymi śpiewakami – solistami m.in. Opery Narodowej w Warszawie, Opery Krakowskiej, Opery Śląskiej, Opery Wrocławskiej, Opery Poznańskiej oraz instrumentalistami (Metropolitan Opera New York, New York City Opera, Goeteborg Symphony Orchestra, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w - Katowicach, Filharmonia Śląska w Katowicach). Jest laureatką licznych nagród za wyróżniający akompaniament. W 2018 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych. Obecnie jest wykładowcą Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Łukasz Lech – artysta estradowy, autor tekstów, reżyser i prowadzący wielu programów telewizyjnych, koncertów i festiwali. Laureat wielu nagród. Od trzech lat prowadzi popularną audycję radiową „Z Operetką w Twoim Domu”. Zrealizował znany cykl 50 koncertów Ludzie Estrady. Jest pomysłodawcą i współautorem Festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne. Jest reżyserem ponad 100 premier widowisk telewizyjnych o charakterze operetkowym, rozrywkowym, patriotycznym i sakralnym. Zasiadał w radzie artystyczno-programowej Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.