W piątek 17 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się IV Festiwal Piosenki Harcerskiej.

 

 

 

 

 

 

Harcerze i uczniowie biorący udział w konkursie upamiętnili postać płk. hm. Jerzego Pertkiewicza - wychowawcy harcerskiego, żołnierza Wojska Polskiego i Armii Krajowej, który jest patronem festiwalu. 

Wśród gości w tym dniu w Centrum Kultury obecni byli: Zygmunt Pertkiewicz – syn pułkownika Jerzego Pertkiewicza, Cezary Pałka z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie, phm. Bartłomiej Turlej – Komendant Hufca ZHP w Brzesku, zaś Wojewodę Małopolskiego Ryszarda Pagacza reprezentował Bogusław Kania – Kierownik Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Obecni byli także patroni honorowi Festiwalu: Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz. 

W IV Festiwalu Piosenki Harcerskiej rywalizowało 11 zespołów: 6 harcerskich, 2 zuchowe i 3 szkolne. Zadaniem festiwalowym było wykonanie dwóch piosenek: harcerskiej i patriotycznej. Najlepiej z tego zadania wywiązali się zdobywcy nagród grand prix:

- w kategorii „Nieprzetarty Szlak”:

„DŻOKEJE” z 18 TDSH ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wierzchosławicach – Dwudniakach i „TORNADO” z 22 Podgórskiej Drużyny Harcerskiej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Krakowie.

- w kategorii „zuchy”:

„SPORTOWCY” II Szczep Harcerski „Orlęta” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie

- w kategorii „Harcerze i uczniowie w wieku 10-13 lat”:

„SZEŚĆ-PIĄTYCH” ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

- w kategorii „harcerze starsi i uczniowie w wieku 14-15 lat”:

„SZCZEPKOWSKIE DZIEWCZYNY” II Szczep Harcerski „Orlęta” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie.

Wszystkie zespoły uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowali patroni honorowi festiwalu Burmistrz Żabna i Starosta Tarnowski oraz Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. Laureaci nagród grand prix otrzymali dodatkowo statuetki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w IV Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Żabnie.

Organizatorami wydarzenia byli: Gminne Centrum Kultury w Żabnie, namiestnik harcerski phm. Renata Kawula i Hufiec ZHP Tarnów.

Galeria na Facebook