29 stycznia w Żabnie, podobnie jak w całej Polsce, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

 

 

 

 

 

Wolontariusze – uczniowie szkół z terenu gminy, kwestowali w tym dniu z puszkami, zaś Gminne Centrum Kultury tradycyjnie przygotowało blok imprez towarzyszących zbiórce. Koncert otworzył Nikodem Liro z Niecieczy, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele sukcesów, a szerokiej publiczności znany jest chociażby z udziału w telewizyjnym show „Mam talent”.  Na żabnieńskiej scenie wystąpił też tarnowski chór GOS.pl, który koncertem „Raduj się świecie” i gospelowymi dźwiękami porwał zgromadzoną w sali widowiskowej publiczność. Występom towarzyszyła także aukcja przedmiotów przekazanych na licytację przez darczyńców. Dla wszystkich uczestników WOŚP w Centrum Kultury degustację przygotowało Koło Gospodyń z Niecieczy. Stoły wręcz uginały się pod pysznymi drożdżówkami, proziokami czy bigosem. Z Wielką Orkiestrą zagrała także Ochotnicza Straż Pożarna w Żabnie, która prowadziła pokazy ratownictwa medycznego i prezentowała strażackie wyposażenie i sprzęt służący do gaszenia pożarów i udzielania pomocy potrzebującym.

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Żabno i w Biskupicach Radłowskich do puszek udało się zebrać kwotę 29 099,12 zł.

Kwota zebrana przez wolontariuszy została powiększona jeszcze o dochód z aukcji, który wyniósł 7125,00 zł i zbiórki do puszek w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, do których wrzucono 607,59 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żabnie.