Trzy dni trwały zmagania konkursowe w 27. Konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie. Zgłosiła się do niego imponująca liczba 291 uczestników. Przełożyła się ona na 99 solistów, 27 zespołów i 7 rodzin. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczną nowością wprowadzoną w konkursie była możliwość wzięcia udziału w nim przez osoby dorosłe. Utrzymana została także wprowadzona w ubiegłym roku kategoria „kolędowanie rodzinne”.  

Celem Konkursu, który już od 27 lat odbywa się w Żabnie jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, wymiana pomysłów i doświadczeń w upowszechnianiu śpiewu,  jak również odkrywanie i promowanie młodych talentów wokalnych z całego regionu.

Zwycięzcy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczone zostaną 22 stycznia podczas koncertu finałowego o godz. 14:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Burmistrz Żabna – Marta Herduś i Starosta Tarnowski – Roman Łucarz. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio RDN Małopolska.

 

Galeria I dnia przesłuchań dostępna jest na naszym profilu na Facebooku:

Galeria I dzień 

Galeria II dzień