Wybitny organista – Witold Zalewski wystąpi w Żabnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrum Kultury w Żabnie oraz parafia pw. Ducha św. w Żabnie wspólnie z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają na recital organowy w wykonaniu Witolda Zalewskiego i Hanny Zalewskiej. 

Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 18:00 w kościele w Żabnie. 

Witold Zalewski pełni funkcję I organisty w Królewskiej Katedrze na Wawelu. Jako solista koncertuje regularnie na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą (Czechy, Słowacja, Niemcy, Hiszpania, Finlandia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina i USA).

Wystąpił m.in. w katedrze św. Patryka na Manhattanie w Nowym Jorku w koncercie upamiętniającym rocznicę śmierci Jana Pawła II. Odbył tournee po Ameryce Południowej (Maldonado, Montevideo, Buenos Aires, Porto Alegre, Kurytyba, Rio de Janeiro i Petropolis). Wystąpił również w Nativity Church w Betlejem oraz Jerozolimie.

Jest wykładowcą w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z praktyki liturgicznej oraz organów.

Od roku 1998 jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W czasie pielgrzymek papieskich Jana Pawła II i Benedykta XVI pełnił rolę organisty.

Witold Zalewski jest autorem Śpiewnika pieśni kościelnych (PWM) oraz współredaktorem i współautorem wielu innych publikacji (m.in.: Śpiewnik Wawelski).

W roku 2012 otrzymał tytuł doktora sztuki. 

W Żabnie wystąpi wspólnie z córką Hanna Zalewską.

Zapraszamy. Wstęp wolny.