Warsztaty dla dzieci i młodzieży z tworzenia kwiatów z bibuły zorganizowało Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Były to już kolejne z cyklu, po warsztatach ceramicznych i wypiekaniu pierniczków, zajęcia zorganizowane w ramach projektu „„Nasze dziedzictwo – czerpiąc z tradycji przodków”.

Tworzenie ozdób kwiatowych to  stara, ale nadal praktykowana tradycja naszego regionu. Podczas warsztatów prowadzonych przez pracowników Domu Malarek w Zalipiu uczestnicy zajęć uczyli się wykonywać kwiaty z bibuły różnymi technikami, czego efektem były piekne, kolorowe bukiety. Dzieci poznały również historię tej tradycji i dowiedziały się się jak można wykorzystywać kwiaty do tworzenia ozdób w domu.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu "Nasze dziedzictwo - czerpiąc z tradycji przodków" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022"