W ramach projektu „Nasze dziedzictwo – czerpiąc z tradycji przodków” w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyły się warsztaty z pieczenia pierniczków.

Uczestnicy zajęć zapoznali się z całym procesem wyrobu tych słodyczy: od przygotowania ciasta, poprzez wykrawanie kształtów i pieczenie, aż do zdobienia. Właśnie ten ostatni element sprawił dzieciom najwięcej radości.  Dzięki kolorowym lukrom i posypkom powstały prawdziwe dzieła sztuki.

Zajęcia z wypiekania pierniczków prowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gorzycanie”.

Warsztaty zorganizowano w ramach realizowanego przez nas projektu "Nasze dziedzictwo - czerpiąc z tradycji przodków" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022"