W niedzielę, 24 października, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się wyjątkowy koncert, który zagrał zespół 40% bluesa.

Koncert odbył się w ramach zadania „40% bluesa – 100% muzyki”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Strategicznym celem tego programu jest utrwalanie i wprowadzanie do obiegu wartościowych i niekomercyjnych nagrań utworów muzycznych, dlatego koncert zespołu został zarejestrowany. Jego nagranie niebawem zostanie umieszczone w sieci. Będzie można go obejrzeć na kanale You Tube i Facebooku Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Zgromadzona w Centrum Kultury w niedzielny wieczór publiczność miała okazję wysłuchać kilkunastu piosenek zespołu pochodzących z płyty „40% bluesa i Przyjaciele. Ruszam w drogę”. Część z nich wykonali zaproszeni przez zespół młodzi artyści z gminy Żabno: Martyna Lechowska, Martyna Ogonowska, Julia Czekańska i Gabriel Białas. Na instrumentach klawiszowych zagrał Paweł Maurycy.

Pomysł ten został ciepło przyjęty przez widownię, która długimi i gromkimi oklaskani nagrodziła wszystkich występujących. A przypomnijmy, że w zespole 40% bluesa na co dzień występują: Krzysztof Wójcik (wokal, gitara), Jakub Skoczeń (gitara), Kamil Patulski (perkusja), Jarosław Tucki (gitara, wokal) i Mateusz Łapa (gitara basowa).

Patronat honorowy nad zadaniem „40% bluesa – 100% muzyki” objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś, zaś patronatem medialnym objęli go: Nowa Gazeta Żabnieńska, Portal Koncertowy Tarnów i Okolice oraz Radio RDN Małopolska.