Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Biuro Organizacyjne w Tarnowie zapraszają instruktorów teatralnych, nauczycieli, pedagogów do udziału w cyklu wyjątkowych spotkań warsztatowych pn. LALKOWY TEATR WYOBRAŹNI, w trakcie których odkrywać będziemy tajemnice teatru lalek od podstawowych klasycznych technik lalkowych do animacji przedmiotu.

Poznamy konstrukcje lalek teatralnych oraz ich możliwości ruchowe budując etiudy sceniczne.

Formy teatru lalek są ciekawym i wartościowym narzędziem w pracy artystycznej oraz pedagogicznej zarówno z dziećmi jak i młodzieżą, dlatego watro przyjrzeć się bliżej teatrowi lalek i poznać jego walory!

KUKŁA, PACYNKA, TEATR CIENI, TEATR CZARNY, TEATR MASKI, TEATR PRZEDMIOTU - sześć różnych tematów omawiać będą z uczestnikami: Ilona Buchner (Teatr GROTESKA), Henryk Hryniewicki i Dagmara Jemioła-Hryniewicka (Teatr NEMNO), Dagmara Żabska (Teatr FIGUR).

Warsztaty realizowane są w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w związku z czym - udział w zajęciach jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie do 18 października br. skanu wypełnionej i odręcznie podpisanej karty zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Szczegółowy program i terminarz zajęć poniżej.

Program - do pobrania

Karta zgłoszenia - do pobrania