Oprócz Wojtka Klicha i Macieja Miecznikowskiego w kościele w Żabnie wystąpi prawie trzydziestoosobowa ekipa złożona z muzyków i wokalistów związanych z tarnowską sceną muzyczną.
Na koncert składać się będą utwory Karola Wojtyły, które z pewnością zachęcą słuchaczy do refleksji i zadumy. Prostym, a jednocześnie głębokim treściom poezji towarzyszyć będzie różna, stylistycznie i gatunkowo, muzyka, która czasem zaskakuje, ale zawsze budzi pozytywne emocje.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Książka i Muza” finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego. Realizatorem projektu  jest Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad nim sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. gmin subregionu tarnowskiego, a partnerami w jego realizacji są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.