W ramach 4. jego edycji dofinansowanie otrzymał bowiem projekt „Książka i Muza” zgłoszony wspólnie przez instytucje kultury z gmin Żabno i Radłów. Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych do bibliotek oraz realizację na terenie obu gmin cyklu wydarzeń kulturalnych: spotkań, spektakli czy koncertów.

 

Jako pierwsi na realizacji projektu skorzystają najmłodsi, bo to głównie do nich skierowana jest oferta spotkania autorskiego z Barbarą Gawryluk. 

 

Gawryluk to autorka książek dla dzieci, od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet. Jej książka „Dżok. Legenda o psiej wierności” została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC. Książka „W zielonej dolinie” nominowana była do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zaś powieść „Zuzanka z pistacjowego domu” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

 

Autorka spotka się z dziećmi w Żabnie 15 września o godz. 9:00 w Gminnym Centrum Kultury. Podczas spotkania będzie można nabyć książki Barbary Gawryluk oraz otrzymać pamiątkowy wpis autorki. Zapraszamy, wstęp wolny.

 

Realizatorem projektu „Książka i Muza” jest Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad nim sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. gmin subregionu tarnowskiego, a partnerem w jego realizacji jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.