Mariusz Kumięga to mieszkaniec Ilkowic, z zawodu kucharz. Posiada wiele pasji, wśród których jest muzyka, wędkarstwo, motocykle i malarstwo. Malowanie stanowi dla niego odskocznię od codzienności, jest formą relaksu. Swoje obrazy tworzy z zamiłowania. W każdym dziele stara się umieścić swoje emocje: radość, smutek, szczęście. 

 

Ryszard Gwóźdź jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje twórczo w Sędziszowie Małopolskim, owocem jego pracy jest kilkanaście wystaw. Uprawia malarstwo, rzeźbę oraz kowalstwo artystyczne. W jego dorobku znajdziemy również malarstwo sakralne, rzeźbę monumentalną. Wykonuje także portrety, malarstwo figuratywne, pejzaże oraz zajmuje się konserwacją rzeźb przy obiektach sakralnych. Syntezą jego przemyśleń artystycznych są obrazo-rzeźby.

 

Wystawa łączy w sobie twórczość obu artystów tworząc unikatowy zbiór prac artystycznych z wielu dziedzin sztuki.

Wystawę można oglądać w „Galerii Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury do dnia 8 marca, w którym odbędzie się uroczysty finisaż.

W tym dniu zapraszamy również do świętowania z nami Międzynarodowego Dnia Kobiet. 

 

 

W programie:

- „Sztuka nie zna granic” - finisaż wystawy prac Mariusza Kumięgi i Ryszarda Gwoździa

- koncert „Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu zespołu w składzie: ks. Sławomir Lech, ks. Janusz Oćwieja, Dominik Rzepecki, Wojciech Pyteraf, Kamil Patulski, Mirosław Jabłoński, Anna Augustyńska, Andrzej Ignasik, Martyna Kiełb, Joanna Leśny, Kaja Kozioł, Anna Kalita

- stoiska wystawowo-targowe z artykułami dla Pań

- spotkanie przy stole

- niespodzianki.

 

Początek imprezy o godzinie 18:00 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.