14 czerwca o godzinie 19:00 w niecodziennej scenerii żabnieńskiego Rynku aktorzy Teatru TeTaTet wystawią spektakl w reżyserii Mirosława Bielińskiego. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które będzie miało miejsce w samym centrum naszego miasta.

 

„Umrzeć ze śmiechu” to zabawna komedia o Connie, Millie i Lenny, dla których śmierć przyjaciółki mogłaby być katastrofą, jednak one postanawiają urządzić zmarłej „pożegnalny wieczór”. Rozpoczyna się impreza, po której nic już nie będzie takie samo.

 

TeTaTet to pochodzący z Kielc teatr, założony w 2017 roku przez Teresę i Mirosława Bielińskich, którego celem jest przede wszystkim tworzenie i wystawianie przedstawień teatralnych oraz wspieranie, promowanie, organizowanie i generowanie szeroko pojętych działań kulturalnych.

 

Spektakl odbędzie się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.