Spotkanie zgromadziło spore rzesze fanów talentu kulinarnego Pani Ewy. Udział w nim wzięli mieszkańcy nie tylko Łęgu Tarnowskiego, ale i innych miejscowości z gminy Żabno. Obecne były członkinie kół gospodyń wiejskich i przedstawiciele władz samorządowych: Krzysztof Lechowicz – Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie wraz z Radnymi: Magdaleną Kardaś – Olesińską, Robertem Trybą (Sołtysem Łęgu Tarnowskiego), Sebastianem Kieciem, Arkadiuszem Stolarczykiem i Wojciechem Ryndakiem. Na spotkaniu obecny był także Adam Biedroń - Radny Powiatu Tarnowskiego.

 

Ewa Wachowicz opowiedziała jak zaczęła się jej przygoda z gotowaniem – podkreśliła ogromny wpływ jaki w tym zakresie miało na nią uczestnictwo w zajęciach wiejskiego koła gospodyń w Klęczanach, gdzie mieszkała. Nie zabrakło oczywiście tematów związanych z byciem najpiękniejszą Polką i wicemiss świata. Ewa Wachowicz wyznała, że aktualnie stara się zdobyć kolejną koronę - Koronę Wulkanów Ziemi. Wspinanie jest oprócz gotowania największą jej pasją. Pani Ewa weszła już na Kilimandżaro w Afryce, Damavand w Azji, Elbrus w Europie, Pico de Orizaba w Ameryce Północnej, Mount Giluwe w Australii, Ojos del Salado w Ameryce Południowej. Został jej tylko Mt. Sindley na Antarktydzie. Trzymamy kciuki, żeby udało się zdobyć także taką koronę…

 

Na zakończenie spotkania Ewa Wachowicz została obdarowana akcesoriami kuchennymi produkowanymi w Łęgu Tarnowskim przez Panów Tadeusza Jachnę i Zbigniewa Jachnę. Ewa Wachowicz z nieukrywaną wdzięcznością przyjęła podarunek, zapewniając, że z pewnością „łęgowskie” przybory kuchenne „zagrają” w nowych odcinkach programu „Ewa gotuje”.

Po spotkaniu można było nabyć książki kulinarne Ewy Wachowicz, które bohaterka wieczoru chętnie podpisywała, rozmawiając z mieszkańcami gminy Żabno i pozując do wspólnych fotografii.

Gorące słowa podziękowań kierujemy do Pań z Koła Gospodyń „U Marysi” w Łęgu Tarnowskim, które przygotowały poczęstunek. Łęgowskie specjały szybko znikały ze stołów, „radując” podniebienia wszystkich zebranych.

 

Spotkanie z Ewą Wachowicz odbyło się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.