Spektakl „Czerwony Kapturek” wystawił Teatr Nemno z Rzeszowa. Fabuła przedstawienia oparta była na motywach baśni braci Grimm. Historia zaczęła się od pewnego krawca, który chciał uszyć nowe ubrania dla dzieci, niestety, zabrakło mu materiału. Został tylko czerwony aksamit. Ten niezwykły materiał przywołał wspomnienie o pewnej babci, która bardzo kochała swoją wnuczkę. Krawiec postanowił opowiedzieć ich historię i na oczach widzów wykreował świat baśni. Spektakl bardzo podobał się młodej widowni, która nagrodziła go gromkimi brawami.

Zaś po spektaklu do sali widowiskowej wkroczył sam św. Mikołaj ku ogromnej uciesze wszystkich dzieci. Święty, który dla najmłodszych przygotował słodycze miał pełne ręce roboty. Nic dziwnego więc, że potrzebował pomocy. W roli pomocników Św. Mikołaja wystąpili więc: Burmistrz Żabna – Marta Herduś i Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie – Krzysztof Lechowicz.

Radości i uśmiechów było co niemiara. Dzieci zgodnym chórem potwierdziły, że były grzeczne i obiecały takie pozostać przez kolejny rok.

Wydarzenie wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żabnie.