„Cienie na scenie” - pod takim hasłem odbyły się 22 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie warsztaty teatralne. W warsztatach, w których udział wzięli nauczyciele i instruktorzy teatralni pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą, ukazane zostały zarówno piękno, jak i tajniki teatru cieni.

Zajęcia prowadzili twórcy Teatru NEMNO: Henryk Hryniewicki – aktor, reżyser, konstruktor lalek i aktor Teatru Maska w Rzeszowie oraz Dagmara Jemioła-Hryniewicka – scenografka i malarka.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznali historię teatru cieni, zasady konstrukcji i animacji lalek cieniowych oraz techniki świetlne. Nie zabrakło także zabaw i ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem wykonanych własnoręcznie lalek.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie w ramach kolejnej edycji warsztatów artystycznych „Lalkowy teatr wyobraźni”.