„W bronowickiej izbie” to tytuł spektaklu opartego na „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego, który w niedzielne popołudnie miała okazję obejrzeć żabnieńska publiczność. Widowisko na scenie Gminnego Centrum Kultury wystawił Amatorski Teatr „Razem” działający przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach. 


Występ był kolejnym z cyklu „Spotkań z Ilkowicami”, podczas których swoją twórczością z mieszkańcami gminy Żabno dzieli się społeczność szkolna z Ilkowic. Oprócz fragmentów „Wesela” , licznie zgromadzona publiczność miała także okazję wysłuchać koncertu „Mały patriota”, który z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie szkoły i przedszkola w Ilkowicach.


Owacje na stojąco, które zgotowała artystom widownia, dobitnie świadczą o tym, że doceniła ona kunszt aktorski, nie tylko dzieci, ale i rodziców oraz nauczycieli, którzy wspólnie tworzą Amatorski Teatr „Razem”. Spektakl „W bronowickiej izbie” wyreżyserowały panie: Ewa Saładyga i Maria Merchut – Szwalec.