Celem naszej działalności jest zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańcom poprzez organizację licznych koncertów, wystaw i spotkań ze znanymi osobami. Ale w swojej codziennej pracy stawiamy też na ochronę tradycji kulturalnej i dziedzictwa kulturalnego Gminy Żabno i przygotowanie jej mieszkańców do świadomego odbioru i aktywnego udziału w działalności kulturalnej. Realizacji tego celu służą m.in. zajęcia popołudniowe organizowane w Centrum. A oferta tych zajęć jest naprawdę szeroka. Do wyboru są bowiem:

zajęcia muzyczne - w ramach których Gminne Centrum Kultury w Żabnie oferuje naukę gry na instrumentach klawiszowych (pianino, fortepian, keyobard) oraz gitarze i perkusji. Zajęcia prowadzone są indywidualnie, terminy ustalane bezpośrednio z instruktorem;


zajęcia plastyczne - odbywają się w nowoczesnej pracowni plastycznej raz w tygodniu, w małych grupach dobranych wiekowo;


zajęcia modelarskie – budowanie modeli latających, jeżdżących i pływających odbywa się w pracowni modelarskiej dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i piatki;


zajęcia komputerowe - Gminne Centrum Kultury organizuje cyklicznie kursy komputerowe z zakresu podstaw obsługi komputera. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Nie ma ograniczeń wiekowych. Termin i częstotliwość spotkań ustalane są po utworzeniu się grupy. Zajęcia rozpoczną się w październiku;


warsztaty fotograficzne - przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Odbywają się raz w tygodniu, dotyczą podstaw fotografii cyfrowej i analogowej;


warsztaty artystyczne dla dorosłych – zajęcia odbywają się raz w miesiącu w godzinach popołudniowych. Cechuje je bardzo różnorodna tematyka i techniki prowadzenia zajęć.

Ponadto:


Klub Gier Planszowych GRAnda – dla dzieci i dorosłych. Można zagrać w najpopularniejsze obecnie nie tylko w Polsce, ale i na świecie gry, takie jak: „Carcassonne”, „Kto z kim”, „HOOOP”, „Dobble” czy „Pędzące żółwie”. Można też przynosić własne gry planszowe, towarzyskie czy zręcznościowe.


Pracownia komputerowa – posiada 8 nowoczesnych stanowisk komputerowych z dostępem do internetu oraz x-box z bogata ofertą gier.


Zespół wokalny dla dorosłych – zajęcia wokalne obejmujące m.in. emisję głosu i kształcenie słuchu. Zespół wykonuje różnorodny repertuar, śpiew zarówno grupowy, jak i solowy, bierze udział w imprezach na terenie gminy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.


Klub Seniora – zrzesza emerytów i rencistów z terenu Gminy Żabno. Zaprasza na spotkania okolicznościowe i wieczorki taneczne. Klub organizuje także wyjazdy i wycieczki dla swoich członków.

Zespoły Folklorystyczne: „Otfinowianie” i „Bobrowianie” – zajęcia dla pasjonatów obejmujące naukę i doskonalenie tańca, śpiewów i obyczajów ludowych, programów tanecznych i obrzędowych. Zespoły biorą udział w festiwalach i przeglądach (także za granicą) oraz w uroczystościach gminnych i lokalnych.


Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zajęć i udziału w nich można uzyskać w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury w Żabnie tel. 14 645-66-79 lub bezpośrednio u instruktorów.


Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty…