A ta skonstruowana została z myślą o wszystkich. Najmłodsi doskonale bawili się z animatorami, korzystali z dmuchanych zjeżdżalni czy malowali twarze. Nieco starsi z kolei mogli skorzystać z atrakcji oferowanych przez wesołe miasteczko. Oprócz stoisk handlowo – gastronomicznych popularnością cieszyła się degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Siedliszowic „U Tatara” czy stoisk pszczelarskich, oferujących naturalne produkty pszczele. Warto podkreślić, że Koła Pszczelarzy w Żabnie obchodziło jubileusz 40-lecia.

Na nudę nie mogli narzekać miłośnicy dobrej muzyki. Oprócz gwiazdy wieczoru – zespołu Golec uOrkiestra, który zgromadził kilkutysięczną publiczność, na scenie wystąpili: Andrzej Krzywy – lider zespołu De Mono w duecie z Wojtkiem Klichem, Wojtek Jackowiec, Katarzyna Kołodziej i Robgorski Dj oraz zespół „Plagiat” z Siemacha SPOT Odporyszów. Talentem wokalnym pochwalili się też laureaci I Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rechotek”.

Na Dniach Żabna pojawili się także goście z Ukrainy. Publiczność występem zachwycił dziecięcy i młodzieżowy zespół „Kwiat na kamieniu” z Kamieńca Podolskiego, który przebywał w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Podola z Tarnowa.

Umiejętnościami tanecznymi pochwalili się też uczniowie Szkoły Tańca LATINO Gabriela Skiby, którzy w niecodziennych warunkach – bo na trawie – dali doskonały popis profesjonalizmu tanecznego, tańcząc tańce standardowe i latynoamerykańskie.

Organizatorzy Dni Żabna – Burmistrz Żabna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie serdecznie dziękują wszystkim za udział w obchodach święta miasta i wspólną zabawę.

GALERIA ZDJĘĆ - zabno.pl