Świętowanie w Żabnie rozpoczęli w sobotę 21 lipca sportowcy zrzeszeni w Miejsko Ludowym Klubie Sportowym „POLAN” Żabno. Po mszy św. w intencji sportowców i działaczy, główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Podczas oficjalnej ceremonii wręczone zostały medale, odznaczenia i podziękowania dla osób zasłużonych dla sportu na terenie Żabna. Odbył się także wernisaż wystawy „100 lat od KS „DUNAJEC do MLKS „Polan” Żabno” połączony z promocja książki Pawła Domańskiego. Kolorowy album wydany dzięki dofinansowaniu Rady Żabna jest uhonorowaniem wszystkich, którzy przyczynili się do istnienia i sukcesów żabnieńskiego klubu sportowego. Po zakończeniu oficjalnej części na stadionie sportowym w Żabnie odbywały się rozgrywki sportowe.

Niedzielne Dni Żabna zainaugurowały obchody jubileuszowe 40-lecia Koła Pszczelarzy w Żabnie. Pszczelarze przygotowali liczne stoiska, na których promowali naturalne wyroby pszczelarskie. Dbali też o edukację i szerzenie wiedzy na temat pszczół wśród najmłodszych organizując konkursy i zabawy dla dzieci.

Jubileusze obchodzili na Dniach Żabna także artyści. Andrzej Krzywy – lider zespołu De Mono – świętuje w tym roku 35-lecie pracy artystycznej, o czym sam wspomniał podczas koncertu w Żabnie. 20-lecie kariery estradowej świętuje w tym roku zespół Golec uOrkiestra, który wystąpił na Dniach Żabna jako gwiazda wieczoru. Zespół otrzymał bukiet kwiatów i życzenia od Burmistrza Żabna, a kilkutysięczna publiczność odśpiewała „Golcom” 100 lat.

40- lecie Koło Pszczelarzy

21 lipca - GALERIA ZDJĘĆ - UROCZYSTOŚCI 100 lat POLAN ŻABNO