„Aj waj! czyli historie z cynamonem” to przedstawienie pełne wysmakowanego humoru i pięknej, niepowtarzalnej muzyki. Rafał Kmita - autor scenariusza i reżyser, ożywia w nim zapomniany świat kultury żydowskiej.
Na jakiś stary, dawno już nieodwiedzany strych wchodzi grupka aktorów, którzy z porzuconych przed laty przedmiotów – pożółkłych gazet, książek, słoików, nakryć głowy – wyczarowują raz śpiewane, to znowu mówione opowieści. Piosenki przeplatają się z komicznymi scenkami i monologami.


Dziennik „Rzeczpospolita” uznał „Aj waj! czyli historie z cynamonem” za jeden z czterech najlepszych spektakli teatralnych 2005 roku, natomiast tygodnik „Przegląd” umieścił go w dziesiątce najważniejszych wydarzeń teatralnych ubiegłego sezonu. Ponadto na festiwalu Komedii Talia 2005 „Aj waj!…” otrzymał nagrody za najlepszą inscenizację oraz najlepszą muzykę.

Spektakl w Żabnie odbędzie się 15 czerwca o godz. 19.00 w Sali widowiskowej GCK w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” realizowanego ze środków 2. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Wstęp wolny.