Organizatorami koncertu było Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Obecna na koncercie publiczność otrzymała także śpiewniki pieśni patriotycznych wydane specjalnie na tę okazję.

Ważnym punktem uroczystości było uhonorowanie 5. Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej ze Szkoły Podstawowej w Żabnie medalem „In Servitio Deo et Patrie” – „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Wyróżnienie Starosty Tarnowskiego zostało przyznane w roku jubileuszu 15-lecia drużyny. W imieniu harcerzy nagrodę odebrała harcmistrz Renata Kawula.
Gwiazdą wieczoru była Monika Gruszczyńska – solistka Opery Wrocławskiej, która wykonała najbardziej znane szlagiery z okresu międzywojennego. Wybrzmiały takie utwory jak „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Mały książę”, czy „Miłość ci wszystko wybaczy”.

W drugiej części koncertu na scenie w Żabnie zaprezentował się Wielopokoleniowy Chór z Zakliczyna, wspólnie z którym pieśni patriotyczne śpiewała zgromadzona w Centrum Kultury publiczność.

Dopełnieniem udanego majowego wieczoru był zestaw tradycyjnych potraw zaserwowany przez Stowarzyszenie Rozwoju wsi „U Tatara” z Siedliszowic.
Koncert „Śpiewamy dla Niepodległej” odbył się w ramach Powiatowych i Gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.