To już 32. odsłona Przeglądu, który stwarza młodym lalkarzom niepowtarzalną możliwość prezentacji własnych realizacji scenicznych, a jednocześnie konfrontacji z innymi teatrami lalkowymi.

Komisja Artystyczna, do której w tym roku zaproszeni zostali: Ewa Cypcarz Bogucka (aktorka lalkarka z Tarnowa), Ilona Buchner (aktorka lalkarka z Teatru GROTESKA w Krakowie) oraz Henryk Hryniewicki (aktor, reżyser, konstruktor lalek ) przyzna nagrody i wyróżnienia, w tym główną - Wielką Nagrodę Zająca Poziomki oraz nominuje zespół teatralny do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.

W tym roku do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 16 zespołów teatralnych, co przekłada się na liczbę prawie 240 młodych aktorów.
Oprócz prezentacji konkursowych 32. Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych towarzyszyć będą wydarzenia dodatkowe. Będzie to m.in. retrospektywna wystawa fotograficzna „Poziomkowe migawki”, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na lalkę teatralną połączone z uroczystym wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej, a także warsztaty lalkarskie dla dzieci pod hasłem „MAGICZNY ŚWIAT LALEK TEATRALNYCH”.

Tradycją Przeglądu jest także występ profesjonalnego teatru lalkarskiego dla dzieci. W tym roku na zaproszenie organizatorów przyjedzie do Żabna Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc ze spektaklem „O rybaku i złotej rybce” w reż. Przemysława Żmiejko. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dodajmy, że patronat honorowy nad Przeglądem objęli: Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior i Starosta Tarnowski – Roman Łucarz.


Poniżej przedstawiamy program 32. Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych „O Wielką Nagrodę Zająca Poziomki”