Bogata oferta atrakcji i sprzyjająca pogoda sprawiły, że na stadionie zgromadziła się całkiem spora grupa amatorów zabawy na świeżym powietrzu. Publiczność w pobliże sceny przyciągnęły, cieszące się zawsze sporym powodzeniem, występy artystyczne najmłodszych mieszkańców Niedomic. Pokazy akrobatyczne, tańce, wiersze i piosenki w wykonaniu wychowanków Publicznego Przedszkola w Niedomicach wywołały uśmiechy na twarzach nie tylko dumnych rodziców, ale i całej widowni, która raz po raz nagradzała przedszkolaków gromkimi brawami.

Organizatorzy zadbali o to, aby na festynie nikt się nie nudził. Zorganizowano animacje sportowe, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Były zabawy z balonami i konkursy z nagrodami. Swoimi wakacyjnymi wspomnieniami dzieci za pomocą kolorowych kred ozdobiły całą estradę. Na płycie boiska odbyły się rozgrywki i konkursy sportowe przygotowane dla całych rodzin. Do dyspozycji dzieci była także dmuchana zjeżdżalnia – zamek, z której mogli bezpłatnie i do woli korzystać. Dorośli w tym czasie delektowali się smakiem serwowanych na festynie potraw z grilla.

Rodzinna atmosfera i słoneczna pogoda sprawiły, że wszyscy uczestnicy festynu bawili się wspaniale do późnych godzin wieczornych.

Festyny z okazji powitania i pożegnania lata na stałe wpisały się już w kalendarz niedomickich imprez. Tradycyjnie imprezy organizuje Stowarzyszenie „Razem dla Niedomic” oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Niedomicach i Środowiskowy Klub Sportowy w Niedomicach.