Wśród prezentowanych prac dominują pejzaże i martwa natura. Są akty oraz takie prace, które można zakwalifikować do nurtu abstrakcyjnego. Do wystawy autorka dołożyła kilka przedmiotów codziennego użytku, które sama ozdobiła. Jak mówi uwielbia ozdabiać przedmioty. „Czuję, że w ten sposób nadaję im nowe życie” – podkreśla.
Agata Wrona urodziła się w Dąbrowie Tarnowskiej. Od 19 lat mieszka w Oleśnie. Jest czynnym członkiem Stowarzyszenia Twórców Powiśla Dąbrowskiego. Jej największą pasją jest malarstwo. Jak mówi każdą wolną chwilę spędza w swojej pracowni przy sztalugach. Maluje głównie farbami olejnymi. Najczęściej są to kwiaty, pejzaże, martwa natura oraz akty. Od niedawna pisze również ikony.

Wernisaż wystawy odbył się w czwartek 22 września. Swoim występem uświetnił go zespół muzyczny SIEMACH SPOT Odporyszów. Zespół wystąpił nieprzypadkowo – tak się składa, że Agata Wrona swoją pasją malarską zaraża wychowanków Siemachy w Odporyszowie, prowadząc z nimi warsztaty plastyczne. Zespół wystąpił w składzie: Kamila Golemo – wokal, Ola Czupryna – wokal, Kacper Kijowski – gitara elektryczna, Weronika Rej – gitara akustyczna, Mikołaj Lech – instrumenty klawiszowe, Martyna Lechowska – gitara basowa i Przemysław Gulik – perkusja.

Wystawę prac Agaty Wrony będzie oglądać w Galerii „Rozmaitości” GCK do końca października.