A oferta tych zajęć jest naprawdę szeroka. Do wyboru są bowiem:

zajęcia muzyczne - w ramach których Gminne Centrum Kultury w Żabnie oferuje naukę gry na  instrumentach klawiszowych (pianino, fortepian, keyobard) oraz gitarze i perkusji. Zajęcia prowadzone są indywidualnie, terminy ustalane bezpośrednio z instruktorem.

zajęcia plastyczne - odbywają się w nowoczesnej pracowni plastycznej raz w tygodniu, w grupach dobranych wiekowo.

zajęcia modelarskie – budowanie modeli latających, jeżdżących i pływających odbywa się w pracowni modelarskiej dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych.

zajęcia komputerowe - Gminne Centrum Kultury organizuje cyklicznie kursy komputerowych z zakresu podstaw obsługi komputera. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Nie ma ograniczeń wiekowych. Termin i częstotliwość spotkań ustalane są po utworzeniu się grupy.

zajęcia fotograficzne - przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu. Dotyczą podstaw fotografii cyfrowej i analogowej.

Klub Gier Planszowych GRAnda – dla dzieci i dorosłych – spotkania odbywają się raz w tygodniu. Można zagrać w najpopularniejsze obecnie nie tylko w Polsce, ale i na świecie gry, takie jak: „Carcassonne”, „Kto z kim”, „HOOOP”, „Dobble” czy „Pędzące żółwie”. Można też przynosić własne gry planszowe, towarzyskie czy zręcznościowe.

zajęcia taneczne – odbywają się w ramach Szkoły Tańca LATINO Gabriela Skiby, mogą brać w nich udział zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli. Zajęcia prowadzone są z podziałem na grupy wiekowe i stopień zaawansowania. Odbywają się dwa razy w tygodniu.

warsztaty artystyczne dla dorosłych – zajęcia odbywają się raz w miesiącu w godzinach popołudniowych. Cechuje je bardzo różnorodna tematyka i techniki prowadzenia zajęć.

Na wybrane zajęcia można zapisywać się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie tel. 14 645-66-79 w.27.