Poniedziałek – pierwszy dzień pokazów – poświęcony został muzyce, plastyce, fotografii i modelarstwu. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu instrumentalistów uczęszczających na zajęcia muzyczne w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, następnie odbył się wernisaż wystawy twórczości dziecięcej, gdzie oprócz wspaniałych prac plastycznych, można było także podziwiać efekty codziennych zajęć członków Klubu Modelarstwa, czyli niezwykłe samoloty, latawce a nawet samochody.

Wtorek był okazją do zaprezentowania tej formy działalności jaką jest taniec. Występy taneczne zachwyciły publiczność swoim rozmachem, różnorodnością i doskonałym wykonaniem. Na scenie wystąpili: Zespół Folklorystyczny „Otfinowianie”, który zaprezentował zabawy oraz przyśpiewki i tańce Powiśla Dąbrowskiego, Zespół Folklorystyczny „Bobrowanie”, w wykonaniu którego podziwiano tańce śląskie; tańce towarzyskie z kolei zaprezentowała Szkoła Tańca „Latino” Gabriela Skiby, zaś cheerleaderki z zespołów „Voltage” z Bobrownik Wielkich i „Impuls” z Łęgu Tarnowskiego pokazały na co stać mistrzynie Polski i Europy.
Odbywający się od kilku lat Wieczór Talentów, jest także swoistym podsumowaniem pracy i osiągnięć instruktorów pracujących w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, a przede wszystkim okazją do publicznego zaprezentowania na scenie efektów zajęć prowadzonych przez cały rok w placówce.