Organizatorami konkursu, który odbywał się już po raz siódmy są Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Honorowy patronat nad konkursem objęli Burmistrz Żabna oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

Jury w składzie: Zbigniew Waleryś (aktor), Jadwiga Kusior (dyr. MBP w Dąbrowie Tarnowskiej), Paweł Chojnowski (dyr. DDK w Dąbrowie Tarnowskiej) oraz Marta Warias (dyr. M-GBP oraz GCK w Żabnie) wybrało najlepszych recytatorów – trójkę laureatów finału. Zostali nimi: Julia Kądzielawa (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), Karolina Padło (Publiczne Gimnazjum w Żabnie) i Dawid Rodak (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej). Pamiątkowe statuetki oraz dyplomy wręczyli laureatom Burmistrzowie Żabna Stanisław Kusior oraz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Uroczystość uświetnił monodram aktora Zbigniewa Walerysia „Ja jestem Żyd z Wesela” opracowany na podstawie opowiadania Romana Brandstaettera. Opowiada o karczmarzu z Bronowic Małych – człowieku, który przypadkowo stał się bohaterem dramatu „Wesele”. Sztuka ta pozwala w inny sposób spojrzeć na wielkie dzieło Stanisława Wyspiańskiego, skłania do przemyśleń, na ile można ingerować w czyjeś życie i je upubliczniać.

 

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną, VIII edycję Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się za dwa lata.

FOTORELACJA:

 

Eliminacje gminne:

 

Finał: