Wieczór, który obecne na uroczystości Panie z pewnością zaliczą do udanych, obfitował w szereg atrakcji. Jedną z nich był pełen zarówno wzruszeń jak i dobrego humoru występ artystyczny przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie pod kierunkiem Pani Beaty Chłoń.

„Dzień Kobiet” był także okazją do podsumowania zakończonego właśnie w Gminnym Centrum Kultury kursu komputerowego. Kurs, który odbywał się pod hasłem „Nie bój się myszy”, był czwartą już odsłoną przeznaczonych dla dorosłych zajęć komputerowych. Zajęcia trwały od października. Kursanci nauczyli się praktycznej obsługi komputera, dowiedzieli jak zgłębiać tajniki internetu i używać komputera dla własnej przyjemności. Kurs ukończyło 10 osób z terenu gminy Żabno, którym uroczyście wręczono w tym dniu pamiątkowe certyfikaty, zaświadczające o zdobytych przez nich umiejętnościach.

Uroczystość z okazji 8 Marca była również okazją do złożenia życzeń mieszkankom gminy Żabno przez Burmistrza – Stanisława Kusiora. Burmistrz, korzystając z pomocy męskiej części widowni, wręczył także wszystkim obecnym na sali Paniom tradycyjny kwiatek.

Miłym akcentem kończącym wieczór było otwarcie wystawy malarstwa Oliwii Podlasiewicz. Oliwia jest uczennicą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, absolwentką Publicznego Gimnazjum w Niedomicach. Jak sama mówiła maluje i rysuje od dzieciństwa. Obecnie uczy się rysunku pod okiem Pani Renaty Stadler i tkaniny u Pani dr Anny Śliwińskiej-Kukli. Posługuje się pastelą suchą, olejną, ołówkiem i akrylem. W swoim dorobku miała już dwie wystawy indywidualne i brała udział w dwóch wystawach zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach osób prywatnych. Uczestniczy w regionalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych, gdzie zdobywa wyróżnienia i nagrody. Na wystawie, można oglądać portrety ukazujące różnorodne oblicza kobiecego piękna.

Dodajmy jeszcze, że sponsorem imprezy z okazji Dnia Kobiet była Tarnowska Spółdzielnia Spożywców „Społem” – właściciel „Galerii Żabno” oraz kwiaciarnia "Kolorowe Klimaty". Serdecznie dziękujemy.