W Przeglądzie mogą prezentować się teatry lalkowe działające w instytucjach oświatowych (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja), stowarzyszeniach teatralnych i instytucjach kultury z terenu województwa małopolskiego.
Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki ma na celu stworzenie młodym teatrom możliwość prezentacji własnych realizacji scenicznych, konfrontacji z innymi teatrami lalkowymi oraz inspirowanie do poszukiwań repertuarowych i różnorodnych form inscenizacyjnych.
Przedstawienia teatralne oceniać będzie Komisja Artystyczna, która przyzna nagrody i wyróżnienia oraz wytypuje teatr do udziału w finale 31. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu. Zespoły teatralne oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: teatry dziecięce od 3 do 6 lat, teatry dziecięce od 7 do 12 lat i teatry młodzieżowe od 13 do 16 lat. Czas trwania spektaklu - od 20 do 35 min.
Dodatkowych informacji udziela koordynator Przeglądu - Ilona Stanaszek, tel. 14 626 07 61, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Regulamin


Karta zgłoszenia