Gminne Centrum Kultury tradycyjnie już zorganizowało imprezy towarzyszące WOŚP. O godz.16.00 w sali widowiskowej rozpoczął się „Finałowy” koncert. Zagrali: zespół młodzieżowy z SIEMACHA SPOT Odporyszów, Celebrations z Radłowa i Small Cafe z Tarnowa. Na parkiecie zaprezentowali się także tancerze ze Szkoły Tańca „Latino” Gabriela Skiby.

W czasie trwania koncertu odbywała się licytacja przedmiotów przekazanych przez firmy, instytucje i osoby prywatne. Cały dochód z tej aukcji zostanie przekazany na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wiadomo na co przeznaczona będzie tegoroczna zbiórka. Fundusze z 24. Finału Orkiestry zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

O godz. 20.00 nad Żabnem rozbłysło – „światełko do nieba”, ufundowane przez Burmistrza Żabna.
Dodajmy, że Żabno już od 18 lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Łączna kwota jaką zebrano w ciągu tych 18 lat w naszej gminie wyniosła: 253468,49. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy co roku aktywnie włączają się w tę szczytną akcję.