W zajęciach uczestniczyli uczniowie ze szkół gimnazjalnych z terenu gminy Żabno. Celem warsztatów jest przygotowanie do świadomych i nowatorskich interpretacji utworów literackich, wypracowanie prawidłowej techniki mowy oraz poszukiwania werbalnych i niewerbalnych środków artystycznego wyrazu.

Pierwsze warsztaty poświęcone były prawidłowemu oddechowi i dźwiękowi w mówieniu. Obejmowały one ćwiczenia relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe z dźwiękiem, obrazy pracy z oddechem. Uczestnicy warsztatów poznali także metody odblokowywania napięć w ciele, odkrywali świadomość ciała oraz nauczyli się otwierać kanał fonacyjny. 

Spotkanie z młodymi recytatorami prowadziła prof. Ziuta Zającówna – aktorka, pedagog, reżyserka i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, laureatka nagród na międzynarodowych festiwalach teatralnych i stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta.

Kolejne spotkanie warsztatowe z cyklu „Zaufajcie słowu” odbędzie się 27 listopada (w czwartek) w godz. od 10.00 do 14.00 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, a poświęcone będzie „uwalnianiu ekspresji”.