Na nominację dziewczyny z Łęgu Tarnowskiego i Bobrownik Wielkich, prowadzone przez Agnieszkę Wlezień, zasłużyły znakomitym występem na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Łochowie w dniach 15 - 16 marca 2014 r. W efekcie tego konkursu dziewczęta z gminy Żabno zostały wytypowane do reprezentowania kraju podczas Mistrzostw Europy, które odbywać się będą 5 i 6 lipca br. w Manchesterze.

Warto tutaj zaznaczyć, że wyłącznie dzięki solidnej i wytężonej pracy oraz motywacji nasze tancerki pokonują grupy, które pod okiem zawodowych choreografów i instruktorów są trenowane w profesjonalnych szkołach tańca, bądź klubach sportowych, mając tym samym do dyspozycji odpowiednio wyposażone sale treningowe i spore środki finansowe.

Swoje umiejętności grupy Voltage i Impuls prezentują podczas różnych turniejów tańca odnosząc w nich coraz większe sukcesy. W ciągu kilkunastu lat istnienia zespołów, dziewczęta występowały w konkursach o randze powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Udział w European Cheerleaders Championship 2014 jest ich pierwszym konkursem zagranicznym.

 

 

Wyjazd zespołów Voltage i Impuls do Manchesteru współfinansowany jest przez Gminę Żabno i Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.