Okolicznościowe gratulacje i życzenia dla pracowników obu instytucji, a także dla wszystkich animatorów, twórców i działaczy z terenu gminy Żabno, złożyli na ręce Dyrektor Marty Warias – Burmistrz Żabna Stanisław Kusior wraz z zastępcą Zbigniewem Lustofinem.

Uroczystość była także okazją do inauguracji obchodów w Żabnie Jubileuszowego Roku Czytelnika pod hasłem „650 lat w służbie książki”.
Uroczystym obchodom Dnia Działacza Kultury i Dnia Bibliotekarza w Żabnie towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie. Był nim recital Katarzyny Żak „Piosenki z dobrym tekstem”. Ta znana aktorka teatralna i filmowa tym razem zaprezentowała swoje wokalne umiejętności, wykonując utwory Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Jana Jakuba Należytego. Recital przeplatany był licznymi anegdotami i opowieściami dotyczącymi zarówno pracy, jaki i życia osobistego. Aktorka dała się poznać, jako niezwykle miła, sympatyczna i wesoła osoba, chętnie pozując do wspólnych zdjęć, rozmawiając i udzielając autografów.

Nie były to jednak wszystkie atrakcje zaplanowane na ten wieczór. Całości uroczystości dopełniło otwarcie wystawy „Malarskie inspiracje Alicji Klich”. Autorka prac to mieszkanka Łęgu Tarnowskiego. Jak sama mówi jej ulubione techniki malarskie to olej i pastele, a najbardziej popularnym tematem jej prac są pejzaże i kwiaty. Wystawa znajduje się w Galerii Centrum Kultury i będzie czynna do końca maja br.
Bankiet, który odbył się na zakończenie uroczystości był znakomitą okazją do bezpośrednich rozmów i spotkań z obiema artystkami.

Obchody Dnia Działacza Kultury i Bibliotekarza nie oznaczają bynajmniej, że pracownicy Centrum Kultury i Biblioteki spoczną na laurach. Już dziś wiadomo jakie kolejne atrakcje kulturalne przygotowują. Niektóre z nich to: spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim – powieściopisarzem, satyrykiem i dziennikarzem – 12 maja; lekcje biblioteczne dla dzieci połączone z inscenizacją „Bajki o łaciatym słoniu” – 16 maja; spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem – dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym – 19 maja oraz koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo – 24 maja.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych Gminnego Centrum Kultury i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie. Zachęcamy do zapoznania się i do skorzystania z zaproponowanej oferty.