Choć w ciągu lat zmieniał się wydźwięk święta kobiet, jego główna idea pozostała wciąż ta sama - okazanie szacunku  płci pięknej. Zwłaszcza jeśli chcemy pokazać naszym paniom: mamom, babciom, siostrom, żonom czy dziewczynom, że są wyjątkowe. W niezwykle udany sposób uczyniła to młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie przygotowując pełen zarówno wzruszeń, jak i dobrego humoru, występ sceniczny. Szczególne słowa uznania należą się Pani Beacie Chłoń, która nie tylko przygotowała młodzież do występu, ale także sama wzięła w nim udział – zyskując duży aplauz wśród publiczności.

Specjalnie dla Pań wystąpił także zespół KANON. Zespół przygotował wyjątkowy, bo muzyczny, bukiet dla Pań w postaci szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej lat 70-tych i 80-tych. Zespół wystąpił w składzie: Sylwia Kołodziej – wokal, Sławomir Brożek – gitara elektryczna, Marcin Jaworski – gitara basowa, Kazimierz Doroż – klawisze, Grzegorz Pęcak – saksofon i Kamil Patulski – perkusja.

Dzień Kobiet w Centrum Kultury był również okazją do złożenia życzeń mieszkankom gminy Żabno przez Burmistrza – Stanisława Kusiora. Burmistrz, korzystając z pomocy męskiej części widowni, wręczył obecnym na sali Paniom kwiaty, a dla wszystkich uczestników spotkania organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek.