Zaproszeni goście mogli nie tylko oglądać obrazy, ale także porozmawiać z artystką.  Jak sama powiedziała: „Babcia, dom, kot, pies, kury, pejzaż wydają się być tematami naiwnymi ale tym samym szczerymi. To co mnie otacza pojawia się na obrazach nie tylko dla tego, że jest mi bliskie. Wiąże się to także z groźbą przemijania. Osoby, przedmioty znikają, niezmienna przez całe życie rzeczywistość stopniowo zamienią się w nową, nieznaną” – podkreśla autorka.

Karolina Jabłońska ur. 1991 r. mieszka w Niedomicach. Aktualnie jest studentką IV roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka.

Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień za swe dokonania artystyczne.

Otwarcie wystawy w Żabnie uświetnił koncert „Dookoła miłości” kwartetu wokalnego QUATTRO ART z gitarowym akompaniamentem Piotra Lekkiego. Koncert wprowadził publiczność w ogromny zachwyt i nastroił refleksyjnie, stanowiąc niejako „podkład” do odbioru sztuki malarskiej.

W jego skład weszli:

Urszula Borzęcka - sopran

Izabela Król-Piela - mezo-sopran

Łukasz Mirek - baryton

Książek Ewa -fortepian.

Spotkanie było także okazją do rozpoczęcia nowego roku kulturalno-oświatowego  oraz wyrażenia słów wdzięczności dla władz samorządowych Żabna, instytucji wspierających działalność Biblioteki i Centrum.

Uroczysty wernisaż zapoczątkował wystawę, którą będzie można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz.
od 08.00 do 18.00 w Galerii Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.