REGULAMIN KONKURSU

•Organizatorzy: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Dąbrowski Dom Kultury.

•Celem konkursu jest popularyzacja twórczości ks. Janusza St. Pasierba. Konkurs ma za zadanie wzbogacić obchody Roku ks. Janusza St. Pasierba w obu gminach: Żabno i Dąbrowa Tarnowska.

 

1.Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

 

2.Uczestnicy konkursu prezentują 2 teksty ks. Janusza St. Pasierba, czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

 

3.Uczestników oceniać będzie powołana przez organizatorów Komisja. Dokona ona oceny według następujących kryteriów:

- dobór repertuaru (wartość artystyczna),

- interpretacja utworów,

- kultura słowa,

- ogólny wyraz artystyczny.

 

4.Konkurs odbędzie się dwuetapowo:

- eliminacje (dla uczestników z terenu gminy Żabno), Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, ul. Jagiełły - 14.05.2013 r. godz.10.00, 

- eliminacje (dla uczestników z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska), Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Polna 13 - 15.05.2013 r. godz.10.00, 

- finał międzygminny w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, ul. Jagiełły 20.05.2013 r. godz.9.00.

Jury zakwalifikuje do konkursu finałowego laureatów, dodatkowo może zakwalifikować osoby wyróżnione.

 

5.Organizatorzy zapewniają dla wszystkich dyplomy uczestnictwa, dla laureatów eliminacji 

i finału nagrody rzeczowe.

 

6.Kartę zgłoszenia do eliminacji gminnych konkursu prosimy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8.05.2013 r. na podany poniżej adres lub e-mailem (drogą elektroniczną – za potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia listem zwrotnym):

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie

ul. W. Jagiełły16

33-240 Żabno

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

7.W ramach Finału V Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się spotkanie z Maciejem Gąsiorkiem, aktorem Teatru Rampa w Warszawie – monodram oparty na tekstach ks. J. St. Pasierba „Szepty Pana Boga”. 

 

8.Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Jury konkursu. Przesłanie zgłoszenia do udziału w konkursie jest  równoznaczne z akceptacją wszystkich punktów regulaminu.

 

9.Informacji na temat konkursu udziela Marta Warias– Dyrektor MGBP – nr tel. 14 645 69 31.

 

 

ZAPRASZAMY!!!

 

UWAGA: UDZIAŁ W KONKURSIE JEST RÓWNOZNACZNY Z AKCEPTACJĄ REGULAMINU I ZGODĄ NA PUBLIKACJE DANYCH OSOBOWYCH: UJAWNIENIE LISTY LAUREATÓW NA STRONIE INTERNETOWEJ I ZAMIESZCZENIE FOTOGRAFII W PRASIE I NA STRONACH INTERNETOWYCH.

 

Regulamin

Karta Zgłoszeń