Zabawne dialogi, odpowiednio dobrana muzyka, wysoki poziom gry aktorskiej i subtelna ironia – wszystko to sprawiło, że nikt nie opuszczał sali widowiskowej  Centrum Kultury bez uśmiechu na ustach. 

O tym, jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się spektakle teatru AD HOC w Żabnie, świadczy fakt, że na pierwsze dwa spektakle bilety rozeszły się w jednym dniu. Widząc takie zainteresowanie aktorzy zdecydowali się zagrać jeszcze jeden spektakl w niedzielę. I również na ten dodatkowy spektakl bilety rozeszły się „na pniu”. 

Reżyserką spektaklu była, przypomnijmy, znana z oryginalnych pomysłów artystycznych Elżbieta Kijowska – nauczycielka, opiekunka szkolnego teatru „Galimatias” ze Szkoły Podstawowej w Żabnie. Oprawę muzyczną do spektaklu przygotował Kamil Patulski – instruktor muzyki w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Obsada spektaklu także budziła sporo emocji wśród publiczności. Na scenie wystąpili znani w środowisku nauczyciele (także emerytowani) i pracownicy innych instytucji publicznych – osoby znane w środowisku lokalnym.  Dla wielu z nich był to debiut aktorski, jak się potem okazało, niezwykle udany.

Według szacunków organizatora w wydarzeniu wzięło udział ponad 600 osób.

 

 

W spektaklu udział wzięli:

Anna Chyc - Kasia

Anna Szopińska – Lech – Królewna Desperacja

Teresa Seremet – Anioł

Henryka Ruchwa – Anioł

Katarzyna Smolik – Diabeł Heniu

Monika Spinda – Dama dworu

Małgorzata Mazur – Dama dworu

Robert Grajdura – Diabeł Tosiek

Adam Tomczyk – Marcin Kabat

Marcin Węgiel – Zbój Madej

Mateusz Biś – Ojciec Scholastyk 

Maciej Domański - Lucjusz

Krzysztof Wójcik – Diabeł Tadek

 
 
 
Wkrótce więcej zdjęć ...