W sobotę 28 stycznia br. w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Otfinowie,  dzięki życzliwości ks. proboszcza Tadeusza Rzeźnika i inicjatywie ks. Sławomira Krzyżanowskiego odbył się już po raz kolejny Koncert Kolęd i Pastorałek pt. „Kolędowanie przy Żłóbku”.

 

 

 

 

 

Wydarzeniu patronuje i technicznie wspiera Gminne Centrum Kultury w Żabnie.  

Koncert rozpoczęła grupa Dziewczęcej Służby Maryjnej z otfinowskiej parafii, która zaśpiewała kilka skocznych pastorałek i została nagrodzona dużymi brawami.

Następnie wystąpił zespół wokalny „na Trzy…”, śpiewając tradycyjne kolędy i znane pastorałki w swoich ciekawych aranżacjach muzycznych. Zespół występuje z okolicznościowymi koncertami już od prawie 15 lat w różnych parafiach i nie tylko. Tworzą go: Majka Ostrowska, Zbigniew Pyrek i ks. Sławomir Krzyżanowski, wikariusz parafii Otfinów.

Tegoroczny Koncert Kolęd i Pastorałek, jak i poprzednie występy z udziałem DSM i zespołu „na Trzy…”, cieszył się dużym zainteresowaniem i zgromadził liczną publiczność, która na zakończenie owacjami na stojąco podziękowała wszystkim wykonawcom.