Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza wychowanków żłobków i przedszkoli na spektakle teatralne. We współpracy z Małopolskim Instytutem Teatralnym przygotowaliśmy 2 propozycje.

1. „Cieniowanki” – spektakl Teatru Figurki dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Spektakl Teatru Figurki jest jak najlepszy na świecie cieniowy plac zabaw. Znajdziecie tu labirynty, zwierzątka, tunele i mnóstwo pomysłów do wspólnej zabawy. W naszym małym laboratorium teatru cieni eksperymentujemy ze światłem, cieniem i naszymi aktorami. Bawimy się w chowanego, rośniemy jak na drożdżach, rzucamy cienie, gramy na nosie i tamburynie. Liczba miejsc ograniczona. Max. 100 osób. Spektakl odbędzie się 18 listopada o godz. 10:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Wstęp wolny.

2. ,,Opowieści dla Sofijki” - spektakl Teatru Lito z Kijowa dla dzieci od 4 roku życia. Sofijka musiała wyjechać z babcią z kraju, a jej rodzice bardzo bardzo za nią tęsknili. Snuli się smutni po jej pokoju, wspominali córeczkę, wyobrażali sobie jak to będzie kiedy ona wreszcie wróci i będą jej mogli opowiedzieć bajkę. Tylko którą? Przecież wszystkie już zna! Nie namyślając się dużo rodzice postanawiają wymyślić ich własną bajkę: o królewnie Sofijce, na którą rzucono czar, o złym czarnoksiężniku, który szukał prawdziwej miłości, o sprytnym księciu Daniłku, który dla miłości gotów był zrobić wszystko i o Babie Jadze, którą po prostu musicie poznać. Liczba miejsc ograniczona. Max. 200 osób. Spektakl odbędzie się 23 listopada o godz. 10:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Wstęp wolny.

Zainteresowane Przedszkola prosimy o telefoniczne zgłoszenie udziału w wybranym spektaklu pod nr 645-66-79. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”