W ramach projektu „Nasze dziedzictwo – czerpiąc z tradycji przodków” w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyły się warsztaty z ceramiki artystycznej i rzeźby w glinie.

Na zajęciach prowadzonych przez panią Marię Mikosz z Pracowni Garncarskiej „Ulepione Marzenia” uczestnicy zajęć rzeźbili w glinie. W trakcie dwudniowych warsztatów powstały ptaki z gliny, które zostały pomalowane szkliwem na przeróżne kolory. Teraz, te małe dzieła sztuki, trafią do pieca na wypalanie by dopełnić całego procesu. W warsztatach wzięli udział młodzi mieszkańcy gminy Żabno.

Celem projektu „Nasze dziedzictwo – czerpiąc z tradycji przodków” jest przybliżenie dzieciom i młodzieży tradycji i historii regionu. Na terenie Żabna, przed I wojną światową została uruchomiona cegielnia, która była również pierwszym zakładem przemysłowym w okolicy i stała się bardzo ważnym punktem na mapie gminy. Dziś już tylko w pamięci starszych mieszkańców, jest śladem przeszłości. Dlatego podczas organizowanych w ramach projektu warsztatów chcemy przybliżyć tę i inne historie najmłodszym członkom naszej społeczności.

Warsztaty zorganizowano w ramach realizowanego przez nas projektu "Nasze dziedzictwo - czerpiąc z tradycji przodków" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022"