Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Gminne Centrum Kultury wspólnie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Żabnie zapraszają na rodzinny piknik. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na placu pomiędzy Centrum Kultury a Szkołą Podstawową w Żabnie przygotowanych zostanie szereg atrakcji dla małych i dużych. Zaplanowano m.in. plenerowe widowisko "Lodowa kraina", któremu towarzyszyć będzie lodowe disco w śniegu i bańkach mydlanych. Będą pojazdy policyjne i strażackie, malowanie twarzy i tatuaże. Nie zabraknie także kiełbasek i lodów, które ufunduje Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego oraz pyszności od Stowarzyszenia Rozwoju Siedliszowic "U Tatara". Bedą w tym dniu także sygnaliści i psy myśliwskie z PZŁ w Tarnowie. Bedą zabawy i animacje oraz "miasteczko harcerskie" i pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez harcerzy z 5.TDH w Żabnie. Wstęp wolny. Zapraszamy. Dobra zabawa gwarantowana.

W ramach obchodów Dnia Dziecka odbędzie się interaktywne spotkanie teatralne w wykonaniu „Studio Fama”. Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach projektu „Koło kultury", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.