Dobiegły końca zajęcia dla dzieci zorganizowane w czasie ferii zimowych w Gminnym Centrum Kultury i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie.

Przez dwa tygodnie bawiliśmy się pod hasłem "Ferie z Detektywem Żabą". W programie znalazły się zajęcia plastyczne, ruchowe, muzyczne i fotograficzne. Nawiązując do tematu zajęć nie zabrakło łamigłówek i zagadek. A jak wygląda praca prawdziwych detektywów? Odpowiedzi na to pytania udzielili uczestnikom ferii policjanci zaproszeni na zajęcia. Z wielkim zaangażowaniem dzieci poznawały specyfikę i tajniki pracy policyjnych kryminalistyków.

Dużym zainteresowaniem uczestników zajęć feryjnych cieszyły się także warsztaty tradycyjnego rękodzieła. Z papierowych rurek dzieci samodzielnie wykonały pająki - tradycyjne ozdoby, które dawniej były symbolem szczęścia i urodzaju.

Serdeczne podziękowania za współpracę przy organizacji „Ferii z detektywem Żabą” kierujemy do komendanta Komisariatu Policji w Żabnie Dominika Rzepeckiego oraz policjantów dzielnicowego Pawła Wójcika oraz Bartosza Piotrowskiego z Referatu Techniki Kryminalistki Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i Dariusza Wybrańca z Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Żabnie. Dziękujemy także Dominice Kijowskiej z Żabna za przeprowadzenie warsztatów z tradycyjnego rękodzieła.

Dziękujemy również wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony czas i życzymy udanego powrotu do szkoły…