Wyjątkowy koncert kolęd odbył się w niedzielę 23 stycznia w Kościele w Otfinowie.

 

 

 

 

W przepięknej świątyni w bożonarodzeniowej scenerii wystąpili tenorzy: Alexander Martinez, Jakub Oczkowski i Piotr Karzełek. Śpiewacy, znani szerokiej publiczności z rodzimych scen operowych i operetkowych, udziałach w zagranicznych i krajowych festiwalach oraz programach telewizyjnych, zaprezentowali polskie i światowe kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

 

Tenorom akompaniowali: na fortepianie Maciej Nieć i na skrzypcach Mieczysław Smyda. Muzyczny wieczór prowadził autor scenariusza i reżyser koncertu - Łukasz Lech.

Otfinowska świątynia wypełniła się radosną i ciepłą atmosferą. Koncert, podczas którego kolędy i pastorałki wybrzmiały w pięknych i porywających aranżacjach, wzbudził w słuchaczach prawdziwą radość Świąt Bożego Narodzenia i ogromny entuzjazm.

 

Patronat honorowy nad koncertem objęli Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz. 

Partnerem koncertu „Kolędy na trzech tenorów” była parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Otfinowie. Gminne Centrum Kultury w Żabnie – organizator koncertu, składa serdeczne podziękowania ks. proboszczowi Tadeuszowi Rzeźnikowi za pomoc przy organizacji wydarzenia.