Zadanie "KOŁO KULTURY", którego celem jest organizacja wydarzeń kulturalnych na terenie gmin Żabno i Radłów zostało wybrane do realizacji w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Projekt uzyskał poparcie 4146 osób. Jest to największa liczba głosów w całym subregionie tarnowskim, a trzecia w całej Małopolsce. Projekt „Koło kultury” zakłada długofalowy rozwój kompetencji kulturowych mieszkańców subregionu tarnowskiego poprzez organizację cyklu koncertów, spektakli teatralnych, spotkań z wyjątkowymi osobistościami ze świata kultury: pisarzami, podróżnikami, dziennikarzami, ludźmi estrady. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, wydarzenia zostaną zrealizowane stacjonarnie, hybrydowo lub online. Koszt realizacji tego projektu ma wynieść 150 000 zł.

Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie dziękują wszystkim, którzy zagłosowali na projekt „Koło kultury” wypełniając kartę do głosowania lub głosując online. Dziękujemy!!!