11 września w Łęgu Tarnowskim odbyły się XXIII Dożynki Województwa Małopolskiego.

Wydarzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą w intencji rolników. Uroczystej mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji tarnowskiej, biskup Andrzej Jeż.
Po mszy św. zaprezentowany został tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Bobrowianie”. Na scenie regionalne tańce i śpiewy zaprezentował też Zespół Folklorystyczny „Otfinowianie” i kapela „Powiślanie”. Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert zespołu Kapela Górole. Entuzjastycznie przez zgromadzoną w Łęgu Tarnowskim publiczność przyjęty został występ znanej artystki – Eleni.
Tradycyjnie dożynkom towarzyszył też konkurs na wieniec zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie. W konkursie udział wzięło 30 wieńców. Grupy wieńcowe reprezentowały następujące gminy: Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gromnik, Grybów, Kłaj, Lipnica Murowana, Lisia Góra, Łapanów, Miechów, Moszczenica, Myślenice, Nowy Wiśnicz, Olesno, Pałecznica, Przeciszów, Rabka – Zdrój, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skawina, Skrzyszów, Szczucin, Szerzyny, Tarnów, Wadowice, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Wiśniowa, Zakliczyn i Żabno. Zwycięskimi wieńcami okazały się te przygotowane przez KGW w Gruszowie, reprezentujące gminę Pałecznica w kategorii „wieniec współczesny”, a w kategorii „wieniec tradycyjny” zwyciężyło KGW „Radłowski Gryf”. Dodajmy, że wieniec z gminy Radłów będzie reprezentował Województwo Małopolskie podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich.
Na placu dożynkowym w Łęgu Tarnowskim swoje stoiska zaprezentowały gminne Koła Gospodyń Wiejskich z: Bobrownik Wielkich, Chorążca, Czyżowa, Janikowic, Kłyża, Łęgu Tarnowskiego, Niecieczy, Otfinowa i Siedliszowic.  Swoje stoiska przygotowali także lokalni producenci i przedsiębiorcy, instytucje i organizacje działające na terenie województwa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, osobom i instytucjom, które wsparły nas w organizacji XXIII Dożynek Województwa Małopolskiego:
Pracownikom Urzędu Miejskiego w Żabnie
Miejsko Gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Żabnie
Gminnemu Przedsiębiorstwu Kanalizacyjnemu z Niedomic
Parafii pw. Trójcy Św. w Łęgu Tarnowskim
Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim
Szkole Podstawowej w Żabnie
OSP w Łęgu Tarnowskim oraz w Bobrownikach Wielkich wraz z Prezesami
Sołectwom, stowarzyszeniom i KGW z terenu gminy
Radnym Rady Miejskiej w Żabnie
oraz wszystkim pozostałym osobom, które przyczyniły się do organizacji dożynek, dzięki czemu to wyjątkowe dla naszej społeczności wydarzenie mogło zostać zrealizowane.