Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Tadeusz Duda i Burmistrz Żabna Marta Herduś zapraszają na XXIII Dożynki Województwa Małopolskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dożynki, podczas których tradycyjnie dziękować będziemy za tegoroczne plony, odbędą się 11 września na błoniach przy budynku Centrum Kulturalno - Oświatowo - Sportowym, przy ul. Witosa w Łęgu Tarnowskim. XXIII Dożynki Województwa Małopolskiego rozpocznie polowa Msza Św. o godz. 14:30. Mszę Św. celebrował będzie J.E.Bp Andrzej Jeż Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej.

Po Mszy Św. na scenie odbędą się uroczystości dożynkowe. Tradycyjny obrzęd dożynkowy zaprezentuje Zespół Folklorystyczny "Bobrowianie". Wystapią także: Zespół Folklorystyczny "Otfinowianie", Grupa Śpiewacza "Otfinowianki" i Kapela "Powiślanie". O godz. 17:30 zagra Kapela Górole, a na godz. 19:00 zaplanowany został koncert Eleni.

Na placu dożynkowym swoje stoiska zaprezentują też koła gospodyń wiejskich z gminy Żabno oraz lokalni producenci i przedsiębiorcy, a także instytucje i organizacje działające na terenie Województwa Małopolskiego.

Tradycyjnie dożynkom towarzyszył będzie konkurs na wieniec dożynkowy. Warto wspomnieć, że wybrany przez jury w Łęgu Tarnowskim wieniec reprezentował będzie Województwo Małopolskie na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie.