Z okazji XXX- lat samorządności pod hasłem „To My! ŻABNIANIE! MAŁOPOLANIE!” zorganizowany został przez Gminę Żabno, we współpracy z Centrum Kultury i Biblioteką w Żabnie, konkurs plastyczny.

Celami konkursu było m.in.: kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i świadomości kulturowej regionu oraz stworzenie możliwości wyrażenia siebie poprzez sztukę.

Na konkurs wpłynęło 30 prac, które ocenione zostały w dwóch kategoriach wiekowych. Przy ocenie Komisja brała pod uwagę zgodność pracy z tematem, estetykę, kompozycję i oryginalność.

W Komisji Artystycznej pracowali:

Marta Herduś – Burmistrz Żabna

Przemysław Saładyga – Przewodniczący Rady Żabna

Marcin Głuszek – inspektor ds. promocji gminy w Urzędzie Miejskim w Żabnie.

Lista laureatów Konkursu przedstawia się następująco:

w kategorii - klasy I - III:

I miejsce - Wojciech Dziura

II miejsce - Martyna Wiekierak

III miejsce - Laura Prisacaru - Cygan

w kategorii – klasy IV - VIII:

I miejsce - Paulina Czarna

II miejsce - Kamila Mrówka

Maria Bieszczad

III miejsce - Zuzanna Dziura

Rafał Chłopek

Wyróżnienia: Maciej Kostrzewa

Martia Byra

Giulia Prisacaru – Cygan

Nikola Kostrzewa

Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowane zostały dyplomy i nagrody rzeczowe, które odbierać można w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w godz. od. 8:00 do 18:00.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród.