W wielkim stylu, po kilkutygodniowej przerwie, do działalności i organizacji wydarzeń z udziałem publiczności, powróciło Gminne Centrum Kultury w Żabnie. W sali widowiskowej, przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności, odbył się koncert zespołu 40% Bluesa, promujący najnowszą płytę grupy „Ruszam w drogę”.

Na scenie, oprócz gospodarzy, wystąpili zaproszeni do udziału w nagraniu płyty artyści: Monika Kuta, Katarzyna Dzierwa, Jarek Tucki, Paweł Mazur, Wojtek Klich oraz zespoły: MONK i Komarańcze. Duża dawka pozytywnej energii, radości i przede wszystkim dobrej muzyki popłynęła ze sceny, wprawiając w zachwyt zgromadzoną w sali publiczność. Ci szczęśliwcy, którym udało się zdobyć wejściówkę na koncert (ze względu na stan epidemii liczba osób na widowni musiała zostać ograniczona) długo, owacjami na stojąco, dziękowali muzykom za wspaniały koncert.

Przypomnijmy, „Ruszam w drogę” to druga, długogrająca płyta zespołu 40% Bluesa. Znajduje się na niej 10 nowych utworów, utrzymanych w różnorodnej stylistyce i ciekawych aranżacjach.

Wydanie płyty honorowym patronatem i finansowym wsparciem objęła Burmistrz Żabna Pani Marta Herduś. Patronatem medialnym wydanie płyty objęło radio RDN Małopolska.

Płytę można jeszcze nabyć w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.